Şu An Okunan
Dijitale Üretmek: Belgesel, Video, Haber

Dijitale Üretmek: Belgesel, Video, Haber

Dijital platformlara belgesel içeriği üretenler Altyazı Fasikül Tartışmaları’nda bir araya geldi. Beyaz Yaka, Şokopop, Pavyon, Ensestten Hayatta Kalmak gibi etki yaratan belgesel ve videoların üreticileri ile dijital mecralardaki deneyimleri üzerine bir sohbet.

2013 sonrasında Türkiye’de internet mecraları üzerine yayınlanan belgesel içeriği ciddi bir artış gösterdi. YouTube kanallarında yayınlanan belgesel/haber içerikli videolar önemli bir etki alanı oluşturdu. 2019 ile birikte BluTV ve Gain gibi dijital yayın platformları da Türkiye yapımı belgesel serilerine daha sık yer vermeye başladı. Dijitale belgesel ve video üreten, etki yaratan işlerde imzası bulunan isimlerle Altyazı Fasikül Tartışmaları’nda bir araya geldik. Pavyon ve Dijital Flörtleşme’nin yönetmeni Sami Öztürk; Şokopop ekibinden Selva Daşdemir ve Yağmur Gönenç; Beyaz Yaka ve Ah Sanal Dünya gibi belgesel serilerinin yanı sıra YouTube üzerinden de içerik üretmeye devam eden SLOT,’tan Sercan Subaşı; DW ve +90 için videolar üreten gazeteci Burcu Karakaş’ın katılımıyla ‘Dijitale Üretmek’ üzerine bir sohbet…

Katılımcılar: Sercan Subaşı (Yapımcı, SLOT,), Selva Daşdemir & Yağmur Gönenç (Editör, Şokopop), Sami Öztürk (Yönetmen), Burcu Karakaş (Gazeteci)
Moderasyon: Fırat Yücel
Kurgu: Mert Kaya
Kurgu Asistanı: Barış Can Ertürk
Müzik: Alper Çağan