Şu An Okunan
Altyazı Fasikül’den Özgür Sinema Haberleri Açık Radyo’da!

Altyazı Fasikül’den Özgür Sinema Haberleri Açık Radyo’da!

Fasikül’den haberlerin aylık olarak derleneceği ve Açık Radyo dinleyicileriyle buluşacağı “Fasikül – Altyazı’dan Aylık Özgür Sinema Gündemi” programı Açık Dergi’nin bir köşesi olarak her ayın son çarşambası yayınlanacak.

Programın 2019’un özgür sinema gündeminin değerlendirildiği ilk bölümü 29 Ocak Çarşamba günü yayınlandı. Programın kaydına Açık Radyo’nun web sitesinden ulaşılabiliyor.

Fasikül, her ayın son çarşambası saat 18:30’dan itibaren, 94.9 Açık Radyo’dan veya web sitesi üzerinden canlı olarak ya da sonrasında podcast servisi aracılığıyla dinlenebilir.

***

Altyazı Sinema Derneği’nin sinemada ifade özgürlüğü alanının genişlemesine katkı sağlamak için hayata geçirdiği Altyazı Fasikül’ün 4. sayısı Altyazı’nın Ocak-Şubat sayısıyla birlikte bayilerdeki yerini aldı.

Türkiye’de son yıllarda seyirciye erişimi ölçüde kısıtlanan eleştirel sinema pratiklerine, özellikle de belgesel sinemaya görünürlük kazandırmayı amaçlayan Fasikül, Altyazı ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılıyor, ayrıca internetten de takip edilebiliyor: fasikul.altyazi.net

Altyazı Fasikül günümüz Türkiye’sinde çoğu kez görmezden gelinen sansür ve baskı vakalarının arşivini tutarak özgür sinemanın hafızası olmayı hedefliyor.