Şu An Okunan
Buluntu Görüntü ile Çalışmak

Buluntu Görüntü ile Çalışmak

Filmlerinde, videolarında, sergilerinde buluntu görüntülerden faydalananlar, Altyazı Fasikül Tartışmaları’nda bir araya geliyor. Arşivlerde, internette, sahaflarda vb. bulunan görüntülerin kullanımına dair soruların gündeme geleceği tartışma konuyla ilgilenen herkese açık.

8 Şubat Pazartesi, 2021
15:00 (TSİ), Çevrimiçi

Dilek Aydın, Nurşen Bakır, Ege Berensel, Barış Doğrusöz, Deniz Johns, Zeyno Pekünlü, belit sağ, Hasan Özgür Top dahil pek çok sanatçının katılımıyla.
Moderatör: Fırat Yücel

Buluntu görüntü ile çalışmak nasıl bir şey? Evde kalma imkânı olanlar için pandemi süreci buluntu görüntü materyali ile kurulan ilişkiyi ne yönde etkiledi? Buluntu görüntü ile çalışmanın diğer malzemeler ile çalışmaktan ne gibi farkları var? Başkalarının, bazen de kime ait olduğu bilinmeyen anonim malzemelerin kullanımının etik sınırları neler? Buluntu görüntü kolektif bir üretim biçimine olanak sağlayabilir mi? Telif meseleleri buluntu görüntü kullanımı önünde bir engel teşkil ediyor mu?

Bu gibi soruların gündeme getirileceği tartışmaya katılmak için Buluntu Görüntü başlıklı bir e-posta gönderiniz: [email protected]

Çevrimiçi buluşma linki katılımcılara e-posta yoluyla ulaştırılacaktır. Katılım 50 kişi ile sınırlıdır.